Zjawiskowe spojrzenie panny młodej !

makijaż ślubnyŚlub to niezwykle wyjątkowy dzień w naszym życiu, a przygotowania do niego trwają zwykle wiele miesięcy. Nic dziwnego – w końcu każdej młodej pannie zależy na tym, by wyglądać przepięknie. Nie warto eksperymentować tuż przed tym ważnym wydarzeniem, dlatego już teraz, zanim na dobre zacznie się gorący sezon ślubny, mamy kilka porad dotyczących makijażu ślubnego.

Przede wszystkim nie ma uniwersalnej kolorystyki w ślubnym makijażu. Kolory powinny być dobrane do typu urody, ale także do dodatków ślubnych. To najważniejsza zasada. A jaki jeszcze powinien być idealny makijaż?

Powinien podkreślać największe atuty urody panny młodej, tuszować żne niedoskonałości skóry, a także uzupełniać całość stylizacji i być trwały – mówi Magdalena Brzezińska, edukatorka marek LuxusLashes i Akzentz w Polsce. Tylko wtedy uzyska się satysfakcjonujący efekt. Pamiętajmy, że po uroczystości weselnej, zostają nam wspomnienia, ale także fotografie, dlatego ważne jest, by panna młoda miała profesjonalny i świeży makijaż – dodaje edukatorka.

panna młodaDlatego też makijaż ślubny powinien zawierać w sobie elementy makijażu fotograficznego. Największe znaczenie odgrywają oczy, a właściwie pięknie podkreślone rzęsy. Panie, które mają krótkie albo cienkie rzęsy nie muszą się martwić! Dzięki stylizacji rzęs ich spojrzenie także może być zjawiskowe.

Można wybierać między mocno wytuszowanymi rzęsami, przyklejaniem kępek rzęs na pasku, przedłużaniem rzęs metodą 1:1, a także zagęszczaniem rzęs metodą Foconyes. Bez względu na wybraną metodę, zagęszczenie rzęs powinno wyglądać naturalnie. Dlatego decydujmy się na taki zabieg u wyszkolonych stylistek, które pracują na dobrych jakościowo produktach. Eksperymentowanie w tym przypadku może skończyć się uszkodzeniem rzęs naturalnych i niepotrzebnym stresem – przestrzega Nina Gajewska, edukatorka marek LuxusLashes i Akzentz w Polsce.

Warto wcześniej skusić się na stylizację rzęs, żeby mieć pewność, że będziemy się komfortowo czuły. Tak samo w przypadku różnych zabiegów kosmetycznych mających na celu poprawić stan naszej cery radzimy, by nie zwlekać z nimi do ostatniej chwili. Podrażniona skóra w dniu ślubu to chyba ostatnia rzecz, z którą panna młoda chciałaby walczyć.

Pamiętajmy też, że jeśli wcześniej zadbamy o oczyszczenie, nawilżenie i odżywienie naszej cery, to zyskamy nie tylko lepszy wygląd naturalny, ale także nasz makijaż będzie o wiele trwalszy.

Podobno gwarancją udanego ślubu jest dobre jedzenie i muzyka, ale samopoczucie panny młodej w tym szczególnym dniu jest chyba najważniejsze, dlatego warto zrobić wszystko, by było ono jak najlepsze!