Prawidłowe przygotowanie naturalnej płytki paznokcia przed nałożeniem żeli klasycznych.

Na efekt końcowy naturalnie wyglądającej i trwałej stylizacji ma znaczenie nie tylko technika nakładania i opracowywania żelu, ale również odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Precyzja – o tym należy pamiętać przy stylizacji paznokci. Dziś prezentujemy cztery kroki prawidłowego przygotowania naturalnej płytki paznokcia. Oto one:

Krok 1 Oczyszczenie płytki paznokcia

Na początku niezbędne będzie oczyszczenie płytki paznokcia. Skórki usuwamy przy wale okołopaznokciowym używając w tym celu metalowego kopytka.

Przed wykonaniem stylizacji nie poleca się stosować żadnych zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie, jak peelingi czy parafina, które zmiękczają płytkę paznokcia.

Krok 2. Zmatowienie płytki paznokcia

Do zmatowienia płytki możemy użyć: bloku polerskiego, pilnika o ziarnistości 180 bądź frezarki. My zdecydowanie polecamy frezarkę Erica, którą można delikatnie,  skutecznie i szybko zmatowić płytkę paznokcia. Bardzo ważne jest, by nie dociskać frezu do płytki paznokcia. Paznokieć ma być zmatowiony, a nie spiłowany.

Matowienie to ważny etap przygotowania płytki, bo pozwala nie tylko na usunięcie resztek skórek, ale przede wszystkim zapewnia zwiększenie przyczepności, która przekłada się także na trwałość stylizacji.

Krok 3 Odtłuszczanie

Kolejnym krokiem jest bardzo dokładne odtłuszczenie paznokci.  Do odtłuszczenia można użyć acetonu, alkoholu albo specjalnie do tego celu przeznaczonego płynu o nazwie Nail Prep. Jego zadaniem jest nie tylko odtłuszczenie, ale również zdezynfekowanie paznokci i do tego ma przyjemny ziołowy zapach. Zabieg odtłuszczania nie musi, więc wcale kojarzyć się z niemiłym zapachem, który niewątpliwie będzie nam towarzyszył gdy zastosujemy aceton bądź alkohol.

Krok 4 Preparaty poprawiające przyczepność

Ostatnim krokiem przygotowującym płytkę paznokcia do stylizacji jest nałożenie preparatu poprawiającego przyczepność żelu do naturalnej płytki. Mamy do wyboru primery kwasowe bądź bezkwasowe. W zależności od linii żeli oraz potrzeby używamy odpowiedniego primera. Firma Akzentz w swojej ofercie posiada 3 rodzaje primerów.

Primer bezkwasowy Afixit. Zostawia lepką powierzchnie, która pomaga w przyczepności żelu. Należy go nakładać w malej ilości, tak żeby paznokieć wyglądał zwilżony, a nie „mokry”.

Primer bezkwasowy Sure Bond. Oczyszcza, dezynfekuje i odtłuszcza. Jest to bardzo delikatny, ale jednocześnie skuteczny podkład przed użyciem żelu. Z powodzeniem możemy go polecić szczególnie do problematycznych paznokci.

Primer kwasowy w pisaku Primer Pen. W składzie znajduje się kwas metakrylowy.  Nakładać w minimalnej ilości tylko na naturalną płytkę.

Po nałożeniu primera możemy przystąpić do kolejnych czynności związanych ze zbudowaniem paznokci żelami klasycznymi. Podczas każdego etapu należy pamiętać o tym, żeby płytkę przygotowywać bez pośpiechu, z dużą precyzją i delikatnością. Wtedy stylizacja będzie trwała i efektowna.