Pierwsze kroki w stylizacji paznokci

Jeśli chcesz podjąć pracę w zawodzie stylistki paznokci albo otworzyć swój salon to mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Dzięki nim będziesz wiedzieć od czego należy zacząć przygotowywanie się do zawodu oraz jakie są niezbędne elementy wyposażenia własnego salonu stylizacji paznokci.

Szkolenie

To podstawa – bez odpowiednich umiejętności trudno będzie funkcjonować na coraz bardziej wymagającym rynku. I tak mamy do wyboru następujące szkolenie:

– trzystopniowe szkolenie dla osób początkujących:

I stopień (kurs podstawowy dla początkujących, techniki żelowe),
II stopień (szkolenie techniczne Akzentz dla początkujących, praca z formami),
III stopień (szkolenie techniczne Akzentz – poziom zaawansowany, doskonalenie technik pracy).

wydłużony kurs dla początkujących

Trwa 3 miesiące i obejmuje 12 spotkań praktycznych w odstępach tygodniowych, co pozwala kursantkom na doskonalenie umiejętności pomiędzy zajęciami. Kursantki poznają najważniejsze techniki pracy stylistki paznokci: przygotowanie płytki paznokcia, stylizacja żelami, praca na formie, odnowa paznokcia oraz zdobienia.  Po szkoleniu uzyskuje się certyfikat uprawniający wykonywanie zawodu stylistki.

inne szkolenia:

W tym zawodzie ważne jest rozwijanie umiejętności, dlatego warto korzystać z dodatkowych szkoleń specjalistycznych. W ofercie znajdują się takie szkolenia, jak: pedicure kosmetyczny, zdobienia żelami 3D czy szkolenie z wykorzystania żelu Luxio.  

Cała oferta szkoleń Akzentz dostępna jest tutaj: http://efect4you.pl/szkolenia-stylizacji-paznokci/

Lokal

Koniecznie należy pomyśleć o wynajęcie lokalu lub podnajęcie powierzchni w salonie kosmetycznym czy fryzjerskim. Lokal powinien mieć ok. 25 m2, aby umieścić w nim odpowiedni sprzęt.

Wyposażenie

Oto niezbędne do pracy stylistki elementy wyposażenia: stoliki do manicure z lampami i pochłaniaczem, lampa LED/UV, frezarka, fotel do manicure, taborety z oparciem (jeden do stanowiska manicure, jeden do stanowiska pedicure), fotel kosmetyczny do pedicure, pomocnik do pedicure z masażerem, pomocnik kosmetyczny, regał na kosmetyki oraz urządzenie do wstępnej dezynfekcji narzędzi.

Produkty

Koniecznie trzeba pamiętać o pakiecie startowym kosmetyków. W jego skład wchodzą: żel biały, podkładowy, przeźroczysty, wykańczający; żele Options, nabłyszczacz gloss, Lakierożele Luxio, Gel Art Powder do zdobień 3D, klej do tipsów, preparaty do przygotowania płytki paznokcia (primery, blend in,  gel cleaner, nail prep, sure bond), a także akcesoria: formy, bloczki, pilniki, szpatułki oraz pędzelki do żelu.  

Oprócz tego warto pomyśleć o albumie z wybranymi stylizacjami, który będziesz mogła pokazywać klientkom, a także o własnej stronie internetowej, profilu  na Facebooku, reklamie oraz liście kontaktowej – poczta pantoflowa to doskonały sposób na  pozyskanie pierwszych klientów.

Życzymy powodzenia!

mix