Jak poprawić sobie humor w jesienne dni?

Dni są coraz krótsze, coraz mniej słońca do nas dociera, do tego deszcz i wiatr – nic dziwnego, że czasem nasz nastrój jest naprawdę kiepski. Nie ma co jednak obrażać się na pogodę. Są sposoby, które mogą przywrócić nam uśmiech nawet w najbrzydsze dni. Oto kilka z nich!

Domowe SPA albo zabieg kosmetyczny

Warto poświęcić chwilę tylko dla siebie. Zamknąć się w łazience, przygotować ciepłą kąpiel z olejkami lub spędzić nieco więcej czasu pod prysznicem, rozkoszując się zapachami peelingu czy maseczki. No tak… nie każda z nas może sobie na to pozwolić. Plany szybko mogą się zmienić, jeśli na przykład twoje dzieci wpadną na pomysł zabawy. Jest jednak miejsce, w którym na pewno nikt cię nie znajdzie i będziesz mogła chociaż na chwilę się wyłączyć – to salon kosmetyczny. Możesz skusić się u nas na przykład na zabieg regeneracyjny Luxuslashes dla skór zmęczonych na bazie komórek macierzystych z jabłoni (napiszemy o nim szczegółowo w przyszłym tygodniu) lub zabieg pedicure SPA połączony ze stylizacją paznokci lakiero-żelami Luxio.

Książka i gorąca herbatka z malinami

Skutecznym sposobem na relaks i poprawę humoru może być też być lekka książka, którą będziesz czytała, popijając herbatkę z malinami i słuchając ulubionej muzyki. Pozwoli ci to przenieść się w inny świat, wyciszyć emocje i przede wszystkim zapomnisz w domowym zaciszu o tym, co dzieje się za oknem. Spróbuj!

Spotkania z przyjaciółmi

Kiepski nastrój szybko może zniknąć, jeśli spotkasz się z przyjaciółmi w domu albo wyjdziecie gdzieś na wspólną czekoladę na gorąco albo kawę. Przebywanie razem to dobry sposób na pokonanie melancholijnego nastroju. Opowiadajcie sobie pozytywne historie, żeby jak najwięcej się śmiać. W żadnym wypadku jednak nie zaczynajcie na nic narzekać, bo nastrój może się tylko pogorszyć.

Zakupy

Oj tak – zakupy potrafią szybko poprawić nastrój. Ale uważaj, żebyś nie przesadziła z nimi! Podobno jak mamy gorszy humor, to wydajemy więcej pieniędzy, więc nasz nastrój może się poprawić na krótko. Chodzi bardziej o to, aby kupić sobie jakiś drobiazg, który spowoduje, że będziemy czuły się lepiej. To może być jakiś kosmetyk, nowy szal albo biżuteria.

To tylko kilka ze sposobów poprawiających samopoczucie w te coraz chłodniejsze i krótsze dni. Każda z nas może znaleźć skuteczny sposób na poprawę własnego nastroju. Warto mieć w zanadrzu kilka takich pomysłów, gdy dopadnie nas ten gorszy dzień. Oby ich jednak było jak najmniej!

pielęgnacja_skóry_jesienią