5 niezawodnych sposobów na udany wygląd

Każda z nas chciałaby dobrze wyglądać i w dodatku nie przeznaczać na to zbyt wielu czasu. Jest to możliwe! Ale wymaga naszej systematyczności… Dziś mamy dla Was pięć wskazówek, których stosowanie pozwoli rozkwitnąć waszej urodzie.

Sen

Regularny sen jest niezwykle ważny. Pewnie słyszałaś o tym już niejeden raz, ale trudno to wprowadzić w życie. Sen służy odnowie komórek i regeneracji naszego systemu, więc jeśli go zaniedbasz, to nawet najlepsze kosmetyki nie pomogą ukryć jego braku. To naprawdę podstawa świeżego wyglądu i dobrego samopoczucia.

Dobre odżywianie

Każdy organizm jest inny, więc nie ma uniwersalnego spisu rzeczy, które powinno się jeść. Ważna jest jednak regularność posiłków i ich rozmaitość. Jedz mało, ale często i przede wszystkim kolorowo – to chyba najważniejsza rada żywieniowa. To, czy dobrze jesz, będzie widoczne na Twojej twarzy, włosach, paznokciach. Później wystarczy je tylko dopieścić kosmetykami, które podkreślą w nas to, co najpiękniejsze.

Uśmiech

Nic nie kosztuje, a dodaje Twojej twarzy niesamowitego blasku. Uśmiechaj się więc jak najczęściej. Możesz mieć przepiękny makijaż, ale bez Twojego uśmiechu nie będzie wyglądał aż tak efektownie!

Ruch

Aktywność fizyczna oraz przebywanie na świeżym powietrzu są tak samo ważne, jak sen czy dobre odżywianie. Dotleniaj więc organizm i ćwicz to, co lubisz. Poprawisz sylwetkę, ale także Twoja twarz odżyje i nabierze innego kolorytu. Tu znowu kłania się systematyczność. Wystarczy półgodzinny spacer codziennie, a szybko zobaczysz, jak Twoja uroda się poprawia.

Kosmetyczne cuda

To wszystko, o czym napisałyśmy wyżej, jest podstawą do tego, by wyglądać i czuć się dobrze. Potem możesz podkreślać swoje walory różnymi kosmetykami albo relaksować się podczas zabiegów. Nie wszystko musisz przecież robić sama! Na przykład o piękne dłonie możesz zadbać wykonując profesjonalny manicure. Poprawić humor może Ci także nowa szminka, perfum czy rozgrzewająca kąpiel stóp z dodatkiem soli.

pielęgnacja_skóry_jesienią