Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki… ;)

Aby witaminy, pełniące funkcje substancji czynnych w preparatach kosmetycznych, były skuteczne tzn. aby sprawnie penetrowały przez warstwę naskórka, a tym samym docierały w głąb skóry i były w niej aktywne biologicznie, muszą spełnić kilka kryteriów. Mianowicie powinny charakteryzować się odpowiednią wielkością cząsteczki, aby przedostać się przez strukturę warstwy rogowej. Ponadto powinny znajdować się w przyjaznym dla siebie środowisku tzn. muszą występować w preparacie z takimi substancjami, które nie zatrzymają ich małych cząsteczek na poziomie naskórka blokując w ten sposób ich dobroczynne właściwości.

Witaminy w produkcie monoderma, zostały tak spreparowane aby zapewnić im jak najdogodniejsze warunki do tego, by działać skutecznie i uzyskać maksymalne działanie w głębszych partiach skóry.

 To  innowacyjny kosmetyk w postaci pojedynczych kapsułek, z których każda zawiera czystą aktywną witaminę – bez konserwantów i „ulepszaczy”. Stanowiące podstawę zdrowia i młodości, witaminy A, E oraz C, skutecznie pokonują barierę naskórka, przywracając skórze blask i witalność.

Każda witamina zamknięta jest w pojedynczej kapsułce  wyznaczającej skórze dzienną dawkę odżywczej substancji w optymalnym dla skóry stężeniu:

Witamina A zawiera 15 % retinolu –działa  jako  utleniacz i neutralizator wolnych rodników. Wspomaga procesy odnowy naskórka, aktywizuje zachodzące w nim procesy i regeneruje jego warstwy, jest również pomocna w walce z trądzikiem i problemami skórnymi wyrównuje plamy i przebarwienia, na skórze.
Witamina E  zawiera  5% tokoferolu

szczególnie  polecana do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień – z uwagi na swoje właściwości łagodzące, działa również zmiękczająco oraz naturalnie nawilża. chroni skórę nie tylko przed promieniowaniem UV, ale i skutkiem oddziaływania zanieczyszczeń środowiska i dymu z papierosów. Przyspiesza tworzenie się kolagenu i elastyny , odpowiedzialnych za sprężystość skóry.
Witamina C zawiera 10% kwasu L-askorbinowego  posiada właściwości rozjaśniające i sprawia, że skóra niemal natychmiast zyskuje promienny, świeży wygląd, dodatkowo zapobiega hiperpigmentacji, regulując produkcję melaniny. Jest odpowiednia w szczególności dla osób z cerą wrażliwą i słabo unaczynioną, ponieważ poprawia stan naczynek, mających skłonność do pękania.

Witaminy można ze sobą łączyć tworząc w ten sposób kuracje, odpowiadające potrzebom danej skóry.

-kuracja intensywnie rewitalizująca-28 dni Wit C+A, 28 dni E

-kuracja przeciwprzebarwieniowa-28 dni Wit C+E

-kuracja nawilżająca -28 dni E+A

-kuracja przeciwtrądzikowa-28 dni Wit C+ A

Stosowanie kapsułek jest zalecane po zabiegach takich jak mezoterapia, laser, czy peelingi chemiczne.

Renta Brzezińska – kosmetyczka