Jak zadbać o dłonie i stopy?

Miękka i wypielęgnowana skóra zawsze będzie dobrze świadczyć o jej właścicielu. Jak zatem zadbać o skórę dłoni i stóp?

Pedicure kosmetyczny – pedicure jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Polega on na usunięciu zrogowaciałego naskórka z pięt i pozostałej części stóp za pomocą frezarki. Jest to jedna z najbardziej  efektownych metod pozwalająca długo cieszyć się gładkimi stopami. Systematyczne wykonywanie tego zabiegu zmniejsza  ponowne twardnienie i pękanie skóry stóp.

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • zrogowaciały naskórek
  • modzele
  • nagniotki
  • zaniedbany, niehigieniczny wygląd pięt

Pedicure  można zakończyć zabiegiem  parafinowym oraz zabiegiem stylizacji paznokci. Tak zadbane stopy z pewnością będą naszą wizytówką i odwdzięczą nam się dźwigając cały nasz ciężar.

Manicure pielęgnacyjny – dłonie są wizytówką każdego z nas dlatego warto wybrać się  do stylistki paznokci i wykonać manicure przy pomocy profesjonalnych narzędzi i kosmetyków. Dla ładnie wyglądających dłoni  konieczne jest usunięcie skórek nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom, wygładzenie płytki paznokcia i wmasowanie oliwki  pielęgnacyjnej oraz kremu. Dla nawilżenia dłoni i  głębszego odżywienia można dodatkowo wykonać zabieg parafinowy. Rozróżniamy kilka rodzajów manicure :

  • Japoński – polerowanie płytki przy zastosowaniu specjalnej pasty i proszku, które w składzie zawierają niezbędne witaminy, pyłek pszczeli, krzmionkę oraz keratynę. Tego typu zabieg zapewnia paznokciom zdrowy i piękny połysk. Idealne rozwiązanie dla osób chcących zregenerować paznokcie. Tego rodzaju manicure wykonany w serii to istne lekarstwo dla zniszczonych, kruchych i łamliwych paznokci.
  • Żelowy –utwardzanie naturalnej płytki  żelem. Dla zapracowanych kobiet, które nie mogą pozwolić sobie na częste wizyty u stylistki, dla pań  które natura  obdarzyła słabymi paznokciami z tendencjami do łamania i rozdwajania  się.
  • Hybrydowy – lakiero-żel– lakier permanentny, alternatywa dla lakieru klasycznego. Idealny na wakacje, wyjazd. Można go wykonywać okazjonalnie lub  regularnie jeśli lubimy często zmieniać kolor paznokci, a nie potrafimy pomalować  ich lakierem .

Mając tyle możliwości nie chowajmy dłoni w kieszeń,  po prostu o nie  zadbajmy.

Renta Brzezińska – kosmetyczka